MARKABONUSGİRİS
5000TL
8000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Kreatin Ne Zaman Alınmalı? Kreatin Egzersizden Önce mi Sonra mı Alınmalıdır?

Kreatin antrenmandan hemen sonra alınmalıdır. Bu besin egzersizden hemen sonra alınabilir. En iyi sonuçlar yüksek karbonhidratlı bir öğünle birleştirildiğinde elde edilir. Tek seferde sadece üç gram almanız gerekir. Eğer hala yükleme aşamasındaysanız, 3 gramlık dozu gün boyunca almanız mümkündür.

Aynı anda yarışan sporcular için farklı miktarlarda kreatin tüketebilirsiniz. Kreatini hem antrenmandan önce hem de sonra almalıdırlar. Bunun ana nedeni ani etkileridir. 3 gram kreatinden sonra etkiler bir haftaya kadar sürebilir.

Kreatin takviyeleri egzersizden önce veya sonra alınabilir mi?

Kreatin almaya karar verdiğiniz zaman, hangi amaçla kullanıldığına bağlı olacaktır. Bu, egzersizden 30 dakika önce kreatin almayı tercih eden kişiler için iyi bir seçenektir. İlk doz karbonhidrat veya protein bazlı bir içecekle birlikte tüketilmelidir. İkinci doz da bu içeceklerle birlikte tüketilmelidir. Antrenmandan 30 dakika önce alınan kreatin kaslardaki enerji harcamasını artırır. Yapı kreatine doymuştur.

Antrenmandan sonra kreatin tüketen bireyler kas stoklarını yenilerler. Kas hücrelerinin hacmi artar ve büyüme süreci gerçekleşir. Maksimum doz için İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü devreye girer. Egzersizden sonra kreatin kasların hazırlanmasına yardımcı olur. Bu, kreatin ve karbonhidratları birleştirmek için en iyi zamandır.

Kreatini karıştırmak için en iyi içecek nedir?

Kreatini karbonhidrat veya protein içeren bir içecekle tüketmek en iyisidir. Kreatin, spor salonunda egzersiz yapanlar için faydalı olabilir. Bu madde yavaş aerobik egzersizler için etkili değildir. Kreatin oranı yüksek gıdalar tüketiyorsanız kreatin takviyesi işe yaramayabilir.

Aşağıda kreatin bazlı bir içeceğin nasıl hazırlanacağına dair talimatlar verilmiştir:

  • 3 g kreatin monohidrat hazırlamak gerekir. Kreatin monohidrat en iyi takviyedir. Bunun yerine sıvılar, nitratlar ve etil esterler kullanılabilir.
  • Bu karışımı 400 ml su ile birleştirin.
  • 400 ml yerine protein shake de kullanabilirsiniz.

Yüksek Kreatinekinaz Ne Anlama Gelir?

Kreatin Kinaz, diğer organların yanı sıra kalp ve iskelet sistemine de zarar verir. Çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilen hücresel bir bileşendir. Kandaki kreatin seviyesi yükseldiğinde kas yıkımı artar.

Kreatin Kinaz tek başına kas hastalığını tedavi etmek için yeterli değildir. Kas hastalığını teşhis etmek için klinik teşhis gereklidir. Doğru bir teşhis için kreatinin ve troponin seviyeleri gibi elektrolitlerin yanı sıra potasyum da ölçülmelidir.

Kreatin kilo alımına yol açar mı?

Kreatin, proteinlerle birlikte kullanıldığında kilo alımına neden olabilir. Bu kilo artışının nedeni genellikle ödemdir. Kreatin mükemmel bir seçim olabilir. Genellikle atletik performansı artırmak için bir takviye olarak kullanılır. Genellikle mono-hidrat olarak bulunan bu madde, proteinin yapı bileşenidir. Bu madde yüksek konsantrasyonda içerdiği için vücut için iyi bir enerji kaynağıdır.

Kreatinin kas kütlesini artırdığı bilinmektedir. Bu madde aynı zamanda yorgunluğu da azaltır. Bu madde genellikle daha fazla kilo almak isteyenler tarafından kullanılır. Bazı insanlar kreatinin kilo alımına neden olmasının bir yan etki olduğunu düşünmektedir.

Ayrıca Oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Bu site çerezleri kullanmaktadır.